KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15243063

nr 1524 3063

Ã…ke Winnberg

(1913-1974), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 44x55 cm, yttermått inklusive ram: 51x63 cm

Åke Winnberg, svensk målare och tecknare född i Umeå 1913, död 1974 i Göteborg.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 27 februari 2023
kl 18:10:47

Ã…ke Winnberg

Läs mer om Ã…ke Winnberg