KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15243063
nr 1524 3063
Ã…ke Winnberg
(1913-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 44x55 cm, yttermått inklusive ram: 51x63 cm
Åke Winnberg, svensk målare och tecknare född i Umeå 1913, död 1974 i Göteborg.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 27 februari 2023
kl 18:10:47
100 kr
150 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Ã…ke Winnberg
Läs mer om Ã…ke Winnberg